blog despre filme, seriale, jocuri si sporturi

Articole, Fotbal, Sport, Stiri

Fotbal la TV in acest weekend (16-19 februarie)

Acest weekend promite o serie de meciuri palpitante în fotbalul european și românesc.

Toate meciurile care vor fi transmite in acest weekend la TV

VINERI, 16 FEBRUARIE

  • 17:00 Petrolul Ploiesti – Poli Iasi, Digi Sport 1, Prima Sport 2, Orange Sport
  • 19:30 Hannover – Furth, Digi Sport 3
  • 19:30 Hertha – Magdeburg, Prima Sport 4
  • 20:00 Torino – Lecce, Digi Sport 2, Prima Sport 1, Orange Sport
  • 20:00 Rapid Bucuresti – FC Hermannstadtd, Digi Sport 1, Prima Sport 2, Orange Sport
  • 22:00 Lyon – Nice, Orange Sport
  • 22:00 Inter – Salernitana, Digi Sport 2, Prima Sport 1, Orange Sport
  • 22:00 Villareal – Getafe, Digi Sport 3, Prima Sport 4, Orange Sport

SAMBATA, 17 FEBRUARIE

  • 14:00 Paderborn – Kiel, Digi Sport 4
  • 14:00 FC Voluntari – UTA Arad, Digi Sport 1, Prima Sport 2, Orange Sport
  • 14:30 Brentford – Liverpool, Digi Sport 2, Prima Sport 1, Orange Sport
  • 15:00 Atletico Madrid – Las Palmas, Digi Sport 3, Prima Sport 3, Orange Sport
  • 16:00 Napoli – Genoa, Orange Sport
  • 16:30 Wolfsburg – Dortmund, Digi Sport 4
  • 17:00 Burnley – Arsenal, Digi Sport 3, Prima Sport 1, Orange Sport
  • 17:00 Fulham – Aston Villa, Prima Sport 3
  • 17:00 Newcastle – Bournemouth, Orange Sport
  • 17:00 Tottenham – Wolves, Digi Sport 1, Prima Sport 2, Orange Sport
  • 19:00 Verona – Juventus, Digi Sport 3
  • 19:30 Manchester City – Chelsea, Digi Sport 1, Prima Sport 1, Orange Sport
  • 19:30 RB Leipzig – Borussia Monchengladbach, Orange Sport
  • 19:30 Celta Vigo – FC Barcelona, Digi Sport 2, Prima Sport 2, Orange Sport
  • 21:30 U Craiova 1948 – CFR Cluj, Digi Sport 1, Prima Sport 1, Orange Sport
  • 22:00 Nantes – PSG, Digi Sport 2, Orange Sport
  • 22:00 Valencia – Sevilla, Digi Sport 4, Prima Sport 2, Orange Sport

DUMINICA, 18 FEBRUARIE

  • 13:30 Lazio – Bologna, Digi Sport 3, Orange Sport
  • 14:00 Strasbourg – Lorient, Orange Sport
  • 15:00 Vallecano – Real Madrid, Digi Sport 1, Prima Sport 1, Orange Sport
  • 15:30 Ajax – Nijmegen, Sport Extra
  • 16:00 Sheffield United – Brighton, Digi Sport 3
  • 16:00 Empoli – Fiorentina, Prima Sport 3, Orange Sport
  • 16:30 Freiburg – Frankfurt, Orange Sport
  • 17:15 FC Botosani – Univ. Craiova, Digi Sport 1, Prima Sport 1, Orange Sport
  • 17:45 Feyenoord – Waalwijk, Sport Extra
  • 18:30 Luton Town FC – Manchester United, Digi Sport 2, Prima Sport 2, Orange Sport
  • 18:30 Bochum – Bayern Munchen, Digi Sport 3, Prima Sport 3
  • 19:00 Frosinone – AS Roma, Orange Sport
  • 20:00 Dinamo Bucuresti – Otelul Galati, Digi Sport 1, Prima Sport 1, Orange Sport
  • 21:45 Brest – O. Marseille, Orange Sport
  • 21:45 Monza – AC Milan, Digi Sport 2, Prima Sport 2, Orange Sport
  • 22:00 Betis – Deportivo Alaves, Digi Sport 3, Orange Sport

LUNI, 19 FEBRUARIE

  • 17:30 Sepsi Sf. Gheorghe – Farul Constanta, Digi Sport 1, Prima Sport 1, Orange Sport
  • 20:30 U Cluj – FCSB, Digi Sport 1, Prima Sport 1, Orange Sport
  • 22:00 Everton – Crystal Palace, Digi Sport 3, Prima Sport 2
  • 22:00 Athletic Bilbao – Girona, Prima Sport 4

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.