Timp de citire 4 minute

In fotbal, weekendul pascal nu promite multe derby-uri, dar sigur vom avea cateva meciuri incrancenate, dueluri la varful clasementelor (Farul Constanta – FCSB, PSG – Lens) sau batalii pentru salvarea de la retrogradare (Schalke 04 – Hertha Berlin, Valencia – Sevilla). Un derby incediar va fi Derby-ul Tarii Bascilor dintre Athletic si Real Sociedad.

Sambata incepe Campionatul Mondial de Snooker de la Sheffield, in direct la Eurosport.

In ciclism, avem Turul Sicilei si Amstel Gold Race masculin si feminin, prima cursa din “Clasicele din Ardeni”. Si luni incepe Turul Alpilor. 

In baschet, avem El Clasico, Barcelona – Real Madrid, in direct la Sport Extra.

In tenis, avem turneul ATP 1000 de la Monte Carlo si Billie Jean King Cup.

In continuare, programul evenimentelor sportive din acest weekend:

VINERI, 14 APRILIE

FOTBAL

  • 18:00 U Craiova 1948 – FC Voluntari, Digi Sport 1, Prima Sport 2, Orange Sport
  • 19:30 Cremonese – Empoli, Digi Sport 2, Prima Sport 3, Orange Sport
  • 21:00 UTA Arad – FC Botosani, Digi Sport 1, Prima Sport 2, Orange Sport
  • 21:30 Schalke – Hertha Berlin, Digisport 3
  • 21:45 Spezia – Lazio, Digisport 2, Prima Sport 3, Orange Sport
  • 22:00 Toulouse – Lyon, Prima Sport 4, Orange Sport
  • 22:00 Vallecano – Osasuna, Orange Sport

CICLISM

  • 14:45 Turul Siciliei, etapa a 4-a, Eurosport 1

TENIS

  • 12:00 ATP 1000 Monte Carlo, Sferturi de finala, Eurosport 2
  • 14:00 Billie Jean King Cup, Slovenia – Romania, Digisport 2, Prima Sport 3

BASCHET

  • 18:00 Divizia A, Play off, Rapid Bucuresti – BCM Pitesti, Digisport 3

MOTORSPORT (MOTO 3, MOTO 2, MOTO GP)

  • 17:00 Marele Premiu al Americilor, Antrenamentul 1, Digisport 4, Prima Sport 1
  • 21:15 Marele Premiu al Americilor, Antrenamentul 2, Digisport 4, Prima Sport 1

SAMBATA, 15 APRILIE

FOTBAL

  • 12:00 CS Mioveni – FC Hermannstadt, Digisport 1, Prima Sport 2, Orange Sport
  • 14:15 Poli Iasi – Unirea Dej, Digisport 1, Prima Sport 2, Orange Sport
  • 14:30 Aston Villa – Newcastle, Digisport 4, Prima Sport 1, Orange Sport
  • 15:00 Villareal – Valladolid, Prima Sport 4, Orange Sport
  • 16:00 Bologna – AC Milan, Digisport 3, Orange Sport
  • 16:30 Bayern – Hoffenheim, Digisport 1, Prima Sport 2
  • 17:00 Tottenham – Bournemouth, Digisport 4, Prima Sport 3, Orange Sport
  • 17:15 Athletic Bilbao – Real Sociedad, Digisport 2, Prima Sport 4, Orange Sport
  • 19:00 Napoli – Verona, Digisport 4, Orange Sport
  • 19:00 CFR Cluj – Sepsi, Digisport 1, Prima Sport 2, Orange Sport
  • 19:30 Manchester City – Leicester, Digisport 2, Orange Sport
  • 19:30 Frankfurt – Gladbach,  Orange Sport
  • 19:30 Betis – Espanyol, Digisport 3
  • 21:45 Inter – Monza, Digisport 3, Prima Sport 3, Orange Sport
  • 22:00 PSG – Lens, Digisport 1, Prima Sport 4, Orange Sport
  • 22:00 Cadiz – Real Madrid, Digisport 2, Prima Sport 2, Orange Sport

    TENIS

    • 12:00 WTA Billie Jean King Cup, T. Zidansek – A. Bogdan, Prima Sport 3, Digisport 2
    • 14:00 WTA Billie Jean King Cup, Juvan K. – J. Cristian, Digisport 2, Prima Sport 3
    • 14:30 ATP 1000 Monte Carlo, Semifinale
    • 16:00 WTA Dublu Billie Jean King Cup, Slovenia – Romania

    SNOOKER

    • 12:00 Campionatul Mondial de Snooker, Turul 1, Eurosport 1

    BASCHET

    • 21:45 Spania, ACB – Gran Canaria – Breogan, Sport Extra

    MOTORSPORT (MOTO 3, MOTO 2, MOTO GP)

    • 18:30 Marele Premiu al Americilor, Calificari MotoGP, Digisport 3, Prima Sport 1
    • 20:45 Marele Premiu al Americilor, Calificari Moto3, Moto2, Digisport 4, Prima Sport 1
    • 23:00 Marele Premiu al Americilor: Cursa de Sprint, Digisport 4, Prima Sport 1

    DUMINICA, 16 APRILIE

    FOTBAL

    • 13:30 Lecce – Sampdoria, Digisport 1, Prima Sport 1, Orange Sport
    • 14:00 Lille – Montpellier, Digisport 2, Orange Sport
    • 14:00 Kilmarnock – Celtic, Digisport 4
    • 14:30 Dusseldorf – Darmstadt,  Prima Sport 4
    • 15:00 Girona – Elche, Digisport 3, Prima Sport 3, Orange Sport
    • 15:30 FC Volendam – PSV, Sport Extra
    • 16:00 West Ham – Arsenal, Digisport 1, Prima Sport 1, Orange Sport
    • 16:00 Brest – Nice, Orange Sport
    • 16:00 Torino – Salernitana, Digisport 4
    • 16:30 Bremen – Freiburg, Digisport 2, Orange Sport
    • 17:15 Getafe – Barcelona, Digisport 3, Prima Sport 3, Orange Sport
    • 17:45 Cambuur – Feyenoord, Sport Extra
    • 18:05 Monaco – Lorient, Orange Sport
    • 18:15 Petrolul Ploiesti – U Cluj, Digisport 1, Prima Sport 1, Orange Sport
    • 18:30 Nottingham Forest – Manchester United, Digisport 2, Prima Sport 4, Orange Sport
    • 19:00 Sassoulo – Juventus, Digisport 3, Orange Sport
    • 19:30 Atl. Madrid – Almeria, Prima Sport 3
    • 20:30 Wolfsburg – Leverkusen, Orange Sport
    • 20:30 Trabzonspor – Besiktas, Prima Sport 4
    • 21:00 Ajax – FC Emmen, Sport Extra
    • 21:00 Univ. Craiova – Rapid Bucuresti, Digisport 1, Prima Sport 1, Orange Sport
    • 21:45 AS Roma – Udinese, Digisport 2, Orange Sport
    • 22:00 Valencia – Sevilla, Digisport 3, Prima Sport 3

    CICLISM

    • 14:00 Cursa AMSTEL GOLD, feminin, Eurosport 1
    • 15:30 Cursa AMSTEL GOLD, masculin, Eurosport 1

    TENIS

    • 15:30 ATP 1000 Monte Carlo, Finala

    BASCHET

    • 14:00 Spania – ACB,  Tenerife – Baskonia, Sport Extra
    • 19:30 Spania – ACB,  Barcelona – Real Madrid, Sport Extra

    SNOOKER

    • 12:00 Campionatul Mondial de Snooker, Turul 1, Eurosport 1

    MOTORSPORT (MOTO 3, MOTO 2, MOTO GP)

    • 19:00 Marele Premiu al Americilor Moto3, Digisport 4, Prima Sport 2
    • 20:15 Marele Premiu al Americilor Moto2, Digisport 4, Prima Sport 2
    • 21:45 Marele Premiu al Americilor MotoGP, Digisport 4, Prima Sport 2

    LUNI, 17 APRILIE

    FOTBAL

    • 17:30 FC Arges – Chindia Targoviste, Digisport 1, Prima Sport 1, Orange Sport
    • 20:30 FCSB – Farul Constanta, Digisport 1, Prima Sport 1, Orange Sport
    • 21:45 Fiorentina – Atalanta, Digisport 3, Prima Sport 3, Orange Sport
    • 22:00 Leeds – Liverpool, Digisport 2, Prima Sport 2, Orange Sport
    • 22:00 Celta Vigo – Mallorca, Digisport 4, Prima Sport 4, Orange Sport

    SNOOKER

    • 12:00 Campionatul Mondial de Snooker, Turul 1, Eurosport 1

    TENIS

    • 12:00 ATP 500 Barcelona, Turul 1, Eurosport 2
    • 12:00 ATP 250 Munchen, Turul 1, Prima Sport 2
    •  

    CICLISM

    • 16:00 Seria Pro, Turul Alpilor, etapa 1

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.